8 Eylül 2009 Salı

Backlink Kazanma Metodları

kurumsalseo.com R10 lida fx15 pohudey zayıflama yarışması ' daki bugünkü konumuz backlink kazanma teknikleri.

Öncelikle backlink ne işe yarar?

Mesela bir sağlık siteniz var.Sitenizin infosu ve indexi mevcut.Ama bir türlü sağlık ile ilgili aramalarda çıkmıyorsunuz.Sizce bunun sebebi lida mıdır hayır tabikide backlink eksikliğidir. :)

Bunun yanında backlink alarak web sitenizin pagerank değerini yükseltebilirsiniz.Örneğin; içeriğinizle aynı bir sağlık sitesinden pr5 link alırsanız pagerank güncellemesinde siteniz ve lida fx15 pohudey zayıflama pr3-4 olabilir.Her neyse şimdi nasıl backlink alınır bu soruya cevap verelim;

1) Sitenizi kaliteli ve pr değeri r10 lida ve yüksek dizinlere ekleyebilirsiniz.Bilindiği üzere çok kaliteli ve google'ın sevdiği dizinler var.Aslında webmaster'ların birçoğu backlink desteğini dizinlerle almaktadır.

Sitenizi pr değeri yüksek bir dizine eklerseniz hem pr değeriniz yükselebilir hem de google bot sitenizi daha sık gezmeye başlar ve sitenizdeki yazılarınız vs.. tez indexlenir..( Bu arada birçok webmaster'ın sorunlarından biriside sitelerinin indexlenmemesi veya çok geç indexlenmesidir)

2) Dofollow pohudey zayıflama bloglara sitenizi ekleyebilirsiniz.Dofollow blog'lara genellikle yorum şeklinde yazılar eklenir ve bu yorumların içine link kodu eklenerek doğal backlink alınır.Ama dofollow bloglara eklenen her yorum onaylanmıyor ve de bazı yorumlar bir süre geçtikten sonra siliniyor.Dofollow blog'ta dikkat edilmesi gereken 1-2 husus vardır.Bunlar ; dofollow blogun çıkış sayısının fazla olmaması ve de ' nofollow' olmaması..

Eğer zayıflama yorumu eklediğiniz dofollow blog'un çıkış sayısı çok fazla ise size herhangi bir yararı olmaz tam tersine zararı olur.Niye google sitenizi spam olarak algılayabilir ve banlayabilir..Çıkış sayısı maximum 20 olan bloglar backlink açısından çok iyidir..

3) Link değişimi yaparak backlink kazanabilirsiniz.Yalnız tavsiye ettiğimiz link değişim metodu çapraz link değişimidir.Link değişimleri oldukça fazla yapılamaktadır.Tabi herşeyin fazlası zarar.Özellikle siteniz yeni ise fazla link değişimi yapmak sizi sandboxa filtreye sokabilir..

4) Sitenizin linkini pr değeri yüksek forumlara üye olarak profilinizdeki imzaya ekleyebilirsiniz..Örneğin şu anda r10 forumunda imzasına link ekleyen yüzlerce webmaster var.Alın size doğal backlink :) Bu yöntemide tavsiye ediyoruz...

5 ) Sitenize her zaman alıntı olmayan tamamen kendi yazınız olan ve de içeriği kaliteli olan yazılar girin.Bu tür yazıları hem google sever hemde sitenize giren ziyaretçiler.Bu şekilde sitenize giren ziyaretçi bu yazıyı beğenerek kendi blogunda yayımlar ve de yazının altına sizin sitenizin kaynak adresini verir.Yani kendi sitesinde alıntı yapar ama kaynağıda yazarak emeğe saygılı olur.Gerçi böyle yapan insanlar çok çok az piyasada.Millet sürekli birbaşkasının özgün yazılarını çalmaya 1 dakkasını ayırıp kaynak belirtmeye bile ihtiyaç duymuyor.Gerçekten çok yazık!

6 ) Link satın alabilirsiniz.Kendi sitenizin içeriği ile alakalı sitelerden ücretli link satın alarak backlink kazanırsınız.Aslında en mantıklı backlink kazanma tekniği bu olsada birçok wm'nin amacı ücretsize kaçmak linke para vermemektedir..

Şimdilik 6 madde yayınladım.Gerçi bu yazdıklarımız birçok wm tarafından biliniyor ama webmasterlığa yeni başlayan kişiler r10'da oldukça çok.Bu yüzden yararlı olur diye düşünüyorum..

Saygı ve sevgilerimi sunuyorum..

SERDAL ALTUNDAL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder