12 Eylül 2009 Cumartesi

Virüs Nedir? Detaylı Anlatım...

Size virüslerden birazcık bahsetmek istiyorum.Bu yazıları yazma imkanımız varsa kimin sayesinde? Tabikide kurumsalseo.com'un sayesinde.Kurumsalseo.com kurumsalseo.com R10 lida fx15 pohudey zayıflama yarışmasını düzenlemeseydi bu blog olmazdı bu yazılar olmazdı ayriyetten biz burda olmazdık :)

Her neyse virüslerden yavaş yavaş başlayalım..

Virüsler ; bir bilgisayar programlarıdır.Yalnız virüslerin bildiğimiz klasik bilgisayar programlarından 2 tane farklı yönü vardır.Ah lida bizi ne hallere düşürdün. :D

Bunlardan birincisi diger programlara ve disklere bulasmalari, digeri ise her sekilde kendilerini aktif hale getirmeleri.

Virüsler herhangi bir kaynaktan bulaşabilirler.Çoğunlukla oyun ve ücretsiz dağıtılan programlarla pc'lere bulaşmaktadır.Diğer şekillerlede çok bulaşır ama en çok bulaşan tarzı bu şekildedir.Bu arada pohudey'in gözlerinden öpüyorum.Amcasının oğlu fx15 zayiflama 'nın kendisine selamı var :)

Peki virüslere karşı ne tür önlemler alınabilir? İnternetten indirdiğiniz her dosyayı önce taratın.Eğer virüs yoksa kullanın.Her internet ve r10 sitesinden dosyalar indirmeyin.Dikkatli olun kısacası..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder