10 Eylül 2009 Perşembe

Ziyaretçi Adsense'ye Neden Tıklar?

Herkese kurumsalseo.com R10 lida fx15 pohudey zayıflama yarışması'ndan merhaba;

Bugünkü nacizane yazımda adsense ve ziyaretçi ile birkaç bilgi vermeye çalışacağım.Sorumuz şu ; Siteye giren bir ziyaretçi neden adsense reklamına tıklar?

Aslında bu sorunun cevabı çok basittir.Bir ziyaretçi diyelim sağlık sitesine girdi.Ve içerikte sağlıkla ilgili olduğu için sitedeki adsense reklamlarında sağlık ile alakalı siteler çıkıyor.Zaten sitene giren adamın amacı sağlıkla ilgili bilgilere ulaşmak.Belki senin sitende istediği bilgiyi bulamadı? Belki siteni beğenmedi?

Anlayacağınız ziyaretçi psikolojisinde adsense reklamına tıklama mantığı çok çeşitlidir.Birçoğu reklamlar ilgisini çektiği için tıklar bazıları sırf laf olsun diye tıklar!....

Google adsense'nin en çok sevdiğim yanı site içeriğiyle alakalı reklamların çıkmasıdır:)

Benimde bir huyum var hangi siteye girersem gireyim ya google adsense ya da adtech reklamlarından birine tıklarım.Çünkü bende para kazanmaya çalışıyorum sitesine girdiğim adamda birşeyler kazanmaya çalışıyor bunun bilincindeyiz..

O kadar söyledim lidafx15zayıflama'ya gel beraber site açalım pohudey'de ortak olsun hep beraber adsense'den para kazanalım dedim ama nasip olmadı:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder