31 Ekim 2009 Cumartesi

Bazı Güvenlik Önerileri

kurumsalseo.com R10 lida fx15 pohudey zayıflama yarışmasındaki blogumda size bugün başka bir konudan bahsedeceğim.Konumuz bazı güvenlik önlemleri :) Kesinlikle dikkat etmeniz gereken hususlar var o yüzden iyi okuyun.

Mesela bir foruma üye oldunuz.Asla msn şifreniz ile forum şifreniz aynı olmasın.Eğer msn şifreniz ile hesap şifreniz aynı ise başınıza dertler açılabilir.

Başka konu ise msn'den size sorular nerelisin tarzında sorulardır.Asla bu sorulara cevap vermeyin.Çünkü bu sorular sizin msn güvenlik sorunuzu kırmaya çalışan lamerlerin çok işine yarar.

İnternetten alışveriş yapacaksınız.Size tavsiyemiz kredi kartı kullanmamanız.Güvenli olmayan yerlerden alışveriş yapmamanız.Kredi kartınızın şifresi çalınabilir,hesabınızdan çok fazla miktarda para çekilebilir,adınıza sahte faturala vs. kötü şeyler oluşturulabilir.

Vbulletin sürümü eski olan forum sitelerinden uzak durun.Çünkü eski sistemlerde güvenlik açıkları olabilir.Sitenin veritabanı lamerin birinin eline geçebilir herhangi bilgileriniz varsa gidebilir hesabınız çalınabilir.Size tavsiyemiz vbulletin en son sürüm kullanan forum sitelerinde takılın.

Yine internetten alışveriş yapacaksınız.Veya msn'den birinden bir ürün alacaksınız.Alışveriş yapacağınız kişiyi iyice tanıyın araştırın kimdir nedir dolandırıcı mıdır bir bakın.Adresini telefonunu isim soyisim tc numarasını alın.Sonradan bir iş olursa elinizde bilgiler olsun.

Diyelim forum sitenizdeki hesabınızın şifresini unuttunuz.Şifre isteme veya şifre sıfırlama vs. maillerde gelmiyor.Ne yapacaksınız? Forum adminine başvuracaksınız.İşte bu hataya düşmeyin.Kesinlikle forumdaki admine bile güvenmeyeceksiniz.

Bu kadar yeter.Pohudey ' selamlar.