29 Ekim 2009 Perşembe

Domuz Gribi

Azıcık domuz gribinden bahsetmek istiyorum.Hep kurumsalseo.com R10 lida fx15 pohudey zayıflama yarışmasından mı bahsedeceğiz kardeşim!

Son aylarda domuz gribi ülkemize bulaştı.O kadar önlem aldılar havaalanlarında vs. yerlerde yine de içimize kadar girmeyi başardı bu grip.Şimdi domuz gribi nedir bir bakalım.

Domuz gribi tıpta H1N1 olarak adlandırılan bir virüsten meydana gelmektedir.En çok korkutan tarafı ise bulaşıcı bir hastalık olması.Bir yerde domuz gribi virüsü görülüyorsa o çevreye de bulaşmış olma ihtimali vardır.

Önceleri ülkemizde yoktu.Zaten kuş gribi tavuk gribi derken şimdide başımıza domuz gribi çıktı ilerleyen yıllarda daha hangi sorunlarla boğuşacağız bilemiyorum.

Şu anda bu grip Dünya'nın birçok bölgesinde yayılmaktadır.Yakında bütün dünya bu gripten hasta olursa hiç şaşırmayın.Güya o kadar önlem falan alınmış :D

12 yorum:

 1. haklısın domuz gribi aslında ismi h1n1 ama ülkemiz kabaca domuz gribi adını veriyor. hastalık hızla yayılıyor. sürekli elinizi yıkayın ve bol bol meyve yiyin tavsiyeler bu yönde makale için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Açıklayıcı yazı için teşekkürler serdal.

  YanıtlaSil
 3. Domuz gribi bu aralar çok yayılmaya başladı . Özelliklede okullarda çok dikkat edilmesi gerekiyor.

  YanıtlaSil
 4. Daha önce domuz görmedim geli gribinden ölürsem bak sen tasaya ozaman gripten değil derdimden ölürüm :D Bilgiler için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 5. Çok kötü ya bu domuz gribi ALLAH yardım etsin.

  YanıtlaSil
 6. bu bir biyolojik savaştır diyen bilinçsiz arkadaşlara sesleniyorum Domuz Gribi bir viral hastalıktır, yani virüstür sadece canlılar üzerinde çoğalabilir.. Gerektiğinde tıbbi maske kullanalım. MASKE + CAN'dır.

  YanıtlaSil
 7. Domuz gribi hikaye abicim bu resmen siyaset gündem değiştirmek için eceliyle ölen adamları bile domuz giribi bir can daha aldı vs.. gibi ortalığı velveleye veriyorlar

  YanıtlaSil
 8. Ben domuz gribinin aşısı konusunda görüşümü yazacağım ;

  Bence domuz gribi merkezi belli olmayan bir ülke'nin dünyaya karşı açtığı biyolojik bir savaş.

  Bu gribin aşısı için en az altı aylık bir süreç belirlemişler idi. Fakat görülen o ki kısa sürede ilacı piyasaya sürdüler ve bir takım fırsatçılar bu gribal enfeksiyon aşısının ticaretine atıldı.

  Tahminimce bu gribin oluşmasını sağlayan ülke, aşıyıda bir başka ülke üzerinden piyasaya sürerek insan sağlığını gelecek nesiller için tehdit altına almayı planlıyor.

  YanıtlaSil
 9. bir veteriner teknikeri olarak yazıyorum arkadaşlar, hastalığı hafife almayın. mümkün olduğunca sık ellerinizi yıkayın, tuzlu suyla ağız ve burnunuzu temizleyin..

  YanıtlaSil
 10. bu açıklayıcı bilgileriniz için size ve sitenize teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 11. domuz gribi çok kötü birşey ama bana biraz abartıyormuşuz gibi geliyor. Mesela Türkiye de normal gripten ölenlerin sayısı daha fazlaymış ama yinede tedbiri elden bırakmamamız gerekir. Epey bir salgın var okulun yarısı neredeyse hasta ve okula gelemiyor. Domuz gribi mi , küçük hastalık mı , yoksa korku mu bilemem ama tedbirli olmasını öneririm herkesin.
  Makalen için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 12. Konudada dediğiniz gibi Kuş gribi,Domuz gribi ve daha nasıl hastalıkların çıkacağı belli değil. Zaten bu hastalıkları çıkaran Avrupa ülkeleri sonra aşı parası,şu parası derken milletlerde iç sorunlar ortaya çıkıyor. Zaten dünyayı yöneten Amerika'nın ilaç satarak sömürme yöntemlerinden birisi bu domuz gribi.

  Başta bulunan kişide hiç denenmemiş aşıları Türk milletine ücretsiz dağıtıyor biz denek değiliz ilk denemesi gereken birisi varsa oda baştaki kişilerdir.

  YanıtlaSil