18 Ekim 2009 Pazar

Fitness Nedir? Tanıyalım.

Bugün birazcık fitness'tan bahsetmek istiyorum.kurumsalseo.com R10 lida fx15 pohudey zayıflama yarışmasında yazacak başka birşey bulamıyorum bari biraz makale ekleyelim siteye dedim :D

Fitness kelimesi anlam bakımından sağlıklı ve formda olmak anlamına gelmektedir.Temelinde sayısız egzersiz hareketleri vardır.

Fitness'ta amaç kasları çalıştırmak-sıkılaştırmak ve de güçlendirmektir.Aslında genel olarak baktığımızda hemen hemen bütün sporların temeli olarak görebiliriz.
Uzmanlar fitness çalışmalarına başlamak için 16 yaşını önermektedir.Zamanla yaşınız ilerledikçe çok faydasını göreceksiniz bunda eminim.Türkiye'de de fitness çalışmaları geçen yıllara oranla artmaktadır.

Fitness'ın Yararları:

Fitness sporunu yapan kişilerde birçok olumlu gelişme görülmektedir.Fitness sporu vücutta östrojen,testesteron vb. gibi birçok hormonun salgılanmasını sağlamaktadır.Bu sayede sporla uğraşan kişiler kendilerini daha iyi hissetmektedirler.Metabolizmayı hızlandırır,psikolojik açıdan rahatlatır vb. daha birçok faydasını söyleyebiliriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder