27 Ekim 2009 Salı

Sıralamalarda Etkili Faktörler

Bugün arama motorlarındaki sıralamayı etkileyen bazı faktörlerden bahsedeceğiz.Bu makaleleri r10'dan bir arkadaş paylaşmıştı bende kendi yorumlarım ile size anlatıyorum.Sitemiz % 100 özgün ve günceldir.

Ee nede olsa kurumsalseo.com R10 lida fx15 pohudey zayıflama yarışmasında yarışıyoruz :D,

Her neyse lafı fazla uzatmadan konumuza geçelim:

Öncelikle en önemli faktör yükselmek istediğiniz tag'ın sitenin title'sında yer almasıdır.Mesela video kelimesinde yükselmek istiyorsunuz bu yüzden sitenizin title'sında mutlaka video geçmelidir.Yoksa title'ınızda olmayan bir kelimede yükselmeniz çok zordur. ( Haber kelimesi istisna dışıdır.Ordaki sitenin biri title'sında haber olmaksızın 1. sıradadır :)

Başka husus sitenize girdiğiniz içerik her zaman özgün olsun.Asla başka yerlerden içeriği kopyalayıpta sitenize eklemeyin.Google amca özgün içeriğe çok önem veriyor bunu her wm bilir.Mesela xxx konusunda yazı eklediğiniz sitenize.O yazıyı birçok site eklemiş ama siz o yazıyı özgün biçimde sitenize eklerseniz diğer sitelerden daha ön planda olabilirsiniz.Google bakacak.Bu yazıdan 40 tane var diyelim.39'uda hep aynı yazı kopyalamışlar sitelerine eklemişlerdir diyecek.Sonra 40. yazıya bakacak aa yav bu farklı yazı ziyaretçinin ilgisini çeker ben bunu ön plana koyayım der.Ve google'da sıralamada üst sırada olabilirsiniz.Ayrıca doğru orantılı olarak ziyaretçi sayınız artar.

Siteniz belli bir konuda olamalıdır.Eğer içeriğiniz mesela seo makalesi ise sadece seo makalelerine yoğunlaşın.Hedeflediğiniz içerik o olduğundan dolayı başka konulara kaymayın.

Link alırken çok dikkatli olun.Evet arama motoru için çok önemli olan bir noktaya geldik.Backlink! Diyelim bir başka siteden link alacaksınız evet gayet normal.O site size link verirken sizin yoğunlaştığınız kelime üzerinden link vermesi lazım.Mesela sizin site dizi sitesi size link verirken link kodunda dizi yazması lazım ki site etkisi olsun.Yoksa siz dizi sitesi ile uğraşırken size video diye link verirse yükselme diye birşey söz konusu olmaz.Ayrıca link alırken kendi içeriğiniz ile alakalı sitelerden link alın.Bunlar çok önemli konular.

Web siteniz her zaman ulaşılabilir olsun.Zırt pırt kapanmasın.Sitenize girmek isteyen bir ziyaretçi sitenizin ikide bir kapalı olduğunu görürse bir daha o siteye girmek istemez.Sadece ziyaretçinin yanında google'da sevmez böyle bir durumu.Siteniz her zaman açık her zaman güncel olsun.

Yapılan en büyük yanlışlardan biriside yükselmek istenilen kelimenin sitenin her tarafına yazılması.Bu şekilde spam'a girersiniz bizden söylemesi.Düzgün yükselmek isteyen bir site her tarafa keyword'u yazmaz.Sonuçta google'dan banlanabilirsiniz dikkatli olun.

Bugün kü yazıda bu kadar.Bu sayede seo konusunda pek bilgisi olmayan arkadaşları bilgilendiriyoruz.Makalelerimiz ileriki günlerde de devam edecektir.Biz takip etmeye devam edin.

Lida fx15 zayiflama sunar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder