25 Ekim 2009 Pazar

Web Sitelerinde Yapılan Klasik Hatalar

kurumsalseo.com R10 lida fx15 pohudey zayıflama yarışmasını selamlıyorum.Bugün size web sitelerinde wm'lerin en çok yaptıkları hatalardan bahsedeceğim.

İlk olarak framelerden bahsetmek istiyorum.Kesinlikle bir web sitesinde iframe ile hit alma veya gönderme yapılmamalıdır google gözünde bu durum hiçte iyi karşılanmaz bizden söylemesi.

Sitenizin tamamını full resimle doldurmayın.Evet bu konuda çok hassas.Webmaster arkadaşımız açıyor blogu her tarafa resim dolduruyor araya da 1-2 tane 3-4 cümlelik yazı ekliyor al sana site.Olmaz kardeşim resimler oldukça az olsun içerik yazı olsun sitede.Google amca'ya aranız bozulmasın sonra :) Ayrıca resim çok olan bir sitede geç açılır ziyaretçileriniz bunu memnun karşılamaz hitleriniz azalır.

Web sitenize kod ekleyerek bir başka siteye yönlendirmeyin.Evli evinde köylü köyünde olsun kardeşim niye kendi sitene giren ziyaretçiler direkmen başka siteye yönlensin ki demi? :)

Mesela xx kelimesinde kasıyorsunuz.Şunu unutmayın illaki o kelimeyi sitenizde vurgulayacaksınız ama her tarafa o kelimeyi yazarak abartmayın spam olur gidersiniz vallah :)

Asla sık sık ıp değiştirmeyin.Ip değiştirmekten kastımız hosting değiştirmeyin.Bazı kişiler vardır 2-3 günde bir host değiştirirler.Neymiş orasında siteler açılmıyormuş yok siteler yavaşmış zırt pırt host değiştirir.Google amca sürekli ıp değiştirilmesine karşıdır.Eğer sürekli host değiştirirseniz infonuz-indexleriniz silinir veya da siteniz artık çok geç indexlenir vs. bir sürü sorunla karşı karşıya kalırsınız.Dikkatli olalım.

Bir web sitesi sürekli kapalı kalmamalıdır.Niye? Çünkü google botlar her sitenize geldiğinde sitenizi kapalı görürse bir daha o siteye gelmek istemezler.Bu sayede artık indexlenmezsiniz kısacası google size küser.Tekrar barışmak için çok uzun zaman harcamanız bile gerekebilir.

Şimdi çok önemli bir noktaya değineceğim.Robots.txt dosyasına! Bu robots dosyası mutlaka her sitenin ftp anadizininde olmalıdır.Bu sayede sitenize hangi arama motoru botlarının geleceğine hangilerine izin verilmeyeceğine siz karar verirsiniz.Aman dikkat edin google botlarını engellemeyin sitenize gelemezler yoksa :D

Sitenizde java,ajax vs. çok abartmayın.Siteniz xhtml uyumlu sade olursa hem google botlar açısından hemde gelen ziyaretçi açısından daha güze olur.

Baya birşeyler anlattık ama bunlar çok az kısmı.Bu konulara dikkat etmenizi öneriyoruz.Pohudey zayıflama yarışmasında diğer makalelerimiz ile ileriki günlerde karşınızda olacağız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder