17 Ekim 2009 Cumartesi

Zayıflamak Uğruna Yılda 3 Milyar Dolar Harcanıyor

kurumsalseo.com R10 lida fx15 pohudey zayıflama yarışmasında sizler için bir haberi paylaşmak istiyorum.Bu haberi daha yeni gördüm kendi yorumlarım ile birşeyler karalamaya çalışacağım.

Zayıflatma konusundaki çalışmalar Türkiye'de oldukça artmaya başladı.Hatta bu sektöre yılda 3 milyar dolara yakın para harcandığı söyleniyor.3 milyar dolar bir sektör için oldukça iyi bir para.Hele ki daha yeni çalışmalara başlayan türkiye'de.Umuyorum ki zamanla Türkiye daha iyi bir konumda olacaktır.

Sadece Türkiye değil Dünya'da zayıflama ile ilgili birçok yeni gelişmeler oluyor.Peki bunların sebebi nedir? Tabiki insanların birçok nedenden dolayı şişmanlaması.İnsanlar şişmanlayınca zayıflamak için çeşitli yollara başvuruyorlar yani bu ikisi arasında doğru orantı var.

Firmalar genellikle ürünlerin lıght'ını çıkararak piyasada iyi bir yer edinmeye çalışıyorlar.

Bir diğer sorunda obezite.Obezite konusunda genellikle Amerikan gibi ülkeler başı çekiyor ama Türkiye'de de obezite hastalığı gittikçe artıyor.Bilinçsiz beslenme veya birçok sağlık sorunu yüzünden obezite kaçınılmaz oldu.Buda tabiki zayıflama sektörünün gelişmesini sağlamaktadır.

Bu gelişmelere paralel olarak Türkiye'de diyetisyen,diyet merkezleri,zayıflama merkezleri vs. birçok gelişmede yaşandı.

Pohudey bile bizim kadar sitesine emek vermiyor :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder