9 Kasım 2009 Pazartesi

9 Kasım Perşembe - Hala Adtech Ödemeleri İşlemde Değil!

Bugün 9 kasım perşembe.Yarın atamızın ölüm yıldönümü.Ayriyetten yarışmanın bitimine 1 ay 21 gün kaldı.Neyse şimdi biraz adtech'ten bahsetmek istiyorum.

kurumsalseo.com R10 lida fx15 pohudey zayıflama

Türk reklam sektörünün lider firmalarından birisi bildiğiniz gibi adtech.İyi hoş lider diyoruzda artık yaşanan sorunlar webmaster arkadaşları oldukça üzdü ve üzmeyede devam ediyor.

Öncelikle reklam türlerinden bahsedelim.Genelde kontor-arkadaşlık reklamları çıkıyor.Buraya kadar güzel ama dini bir sitede diyelim birisi adtech kullanacak.O sitede arkadaşlık reklamlarının çıkması ne kadar etik? Biri açıklayabilir mi? Eğer lider reklam firmalarından biri iseniz reklam çeşitliliğinizin oldukça bol olması lazım.Mesela adsense gibi içeriğe göre reklam türleride çıkartabilirsiniz.

Neyse reklam türlerini geçelim şimdi tıklamalar ve verilen kazançlardan bahsedelim.Önceleri adtech'i yeni kullanan sitelerde tık başı 0.04 dolar gibi fiyatla başlıyordu.Daha sonra tıklar arttıkça bu rakam 0.01 dolara kadar düşüyordu.Ya tıkların hepsini 0.01 dolar ver ya da 0.04 ver.Neden çok tık alınca para düşüyor? Normalde ne kadar çok tık o kadar çok para ilkesinden dolayı adtech'in yayıncılara daha çok para vermesi gerekirken daha az veriyor.Yorumsuz.

Önceleri ilk başlarda 0.04 veriyor diyorduk.Artık oda yok.Şimdi kullansan adtech'i 0.01 0.005 bile zor verir belki.

Bir başka konuda tıkların sayılmaması.Adtech'te gelmiş geçmiş en büyük sorunlardan birisi tıkların sayılmamasıdır.Zaten sitesinde adtech kullananlar bu sorunu çok iyi bilirler.Mesela 100k gösterim yapıpta 10 tık alamayan siteler var.Peki bu siteler niye kazanamıyor adtech'te? Siteye gelen ziyaretçi reklama tıklamadığından mı? Tabikide hayır adtech tıkları saymadığından dolayı kazanç yok.

En önemli noktaya geliyoruz.Adtech tıkları saymadığı,yayıncısına birşey kazandırmadığı gibi ay sonu oluşan parayada % 33 kesinti yapıyor.İnanılır şey değil.Zaten adam kazanamıyor birde kesinti olursa bedavadan reklam yapmış olacak.Ödemeleride 1-15 arası yapıyorlar.Yapıyorlar yapmasına da her ay ödemelerde aksaklıklar oluyor.Kaç aydır düzenli ödeme alan birisi ödeme alamıyor veya ta ay sonunda alıyor.Yani anlayacağınız adtech'te birçok sorun var düzeltilmesi lazım ama kimse gayret göstermiyor para gelsinde nerden gelirse gelsin mantığı ile hareket ediyorlar.

Adtech geçen kampanya yaptı.+18 siteler için tık başı 0.10 dolar verdi.Kampanyayıda yüzüne gözüne bulaştırdı.Adtech gibi bir firma nasıl olursa şimdi anlatacağım sorunu yaşar? Sorun reklamların bir ıp'den kaç kere tıklanırsa tıklanılsın sayması.Mesela 1 tık attınız kendi bilgisayarınızda reklama.Daha sonra yine tık atın onuda sayar :S Hatta biri 3k dolar kazanmış diyordu marmara.Gerçekten hayretler içinde kaldım.

O kadar hayretler içinde kaldım.Bu arada adtech o zaman baya bir zarara mı uğradı bilmiyorum.Şu anda ayın 9'u.Adtech kapalı ödemeler halen işleme girmemiş.Korkarım bu ay ödemeler ta ayın sonunda yapılacak.Veya yüzlerce kişi banlanacak adtech böylece o banladığı kişilerden zararını karşılayacak.Bakalım adtech ne zaman ödeme yapacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder