23 Aralık 2009 Çarşamba

Kalp Krizi Ve Belirtileri

kurumsalseo.com R10 lida fx15 pohudey zayıflama kalp krizi bir miyokard enfarktüsü olarak bilinir. Bu durum kalp kası ya da zarar görmüş yeterli oksijen almaz oluşur. Birçok kalp ilgili sorunları uzak kalpten vücudun farklı bölgelerine saf kan taşımak arterlerdeki tıkanmalar nedeniyle oluşur. Başka bir neden kan pıhtısı ile oluşumudur.

Çoğu zaman, oldukça kalp krizi ve mide ekşimesi arasında ayrım yapmak zordur. Kalp krizi belirtileri yaygın bir gerginlik, ağrı veya rahatsızlık göğüs bulunmaktadır. , Bulantı terleme ve göğüs yoğun baskı kusma eşlik eder. Bu göğüs sol kol kadar uzanan göğüs bir yayılan ve yoğun ağrı. Birkaç dakikadan fazla bir nefes darlığı. Yukarıda size doktora danışmaları gerektiğini veya acil odası gidin Eğer var.

Eğer bile bir kardiyak bakım ambulans çağırın gereken bir kalp krizi yaşıyorsanız, düşünmek ve sorbitrate veya aspirin çiğnemek dilinizin altında koymak. Eğer aspirin alerjisi olan bir yapmayız. Hastane de hızlı tromboliz, kardiyak kateterizasyon ve anjiyoplasti içerir. Ayrıca intravenöz pıhtı busting ilaçlar yönetmek olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder